ETAP I
Podstawowy etap będący streszczeniem całej realizacji towarzyszy każdemu projektowi od projektu graficznego, logotypom po szerokopojęty design. Żeby określic szkic koncepcyjny nieodzowne są studia nad formą i jej przeznaczeniem zapoznanie się z przedstawionymi koncepcjami i określenie kierunków rozwoju projektu, jego etapów i określenia założeń materiałowo technicznych. Uwzględnienie budżetu przeznaczonego na dane przedsięwzięcie pozwala na dostosowanie odpowiednich technologii, materiałów określenie poziomu jakości i możliwości produkcyjnych przedmiotu formy użytkowej czy utworu graficznego jakim jest np. logotyp.
ETAP II
Materiałem wyjściowym do powstania wizualizacji są wstępne rysunki techniczne przygotowane po wyborze odpowiedniej propozycji projektowej określające założenia do projektu takie ja gabaryt i rozwiązania materiałowo-techniczne z uwzględnieniem stosowania, powielania czy produkcji. Wizualizacja 3D pozwala nam zobaczyć formę i przestrzeń w zależności od ujęcia, wprowadzić w prosty sposób różne warianty materiałowe w obrebie wybranego wzoru. W póżniejszym etapie daje możliwość pracy nad modelem, wzorem aby dopracować go do zamierzonego kształtu i spełnić wymagania stawiane przed opracowanym rozwiązaniem, architekturą wnętrza czy instalacją w przestrzeni a nawet rzeźbą.Na podstawie wizualizacji można przygotować również ANIMACJĘ będącą rozbudowaną formą prezentacji wybranego projektu czy całości materiału
ETAP III
Po wybraniu właściwego wariantu elementu projektowego, czy grupy przedmiotów przechodzi się do opracowania w formie technicznej przy zastosowaniu programu AUTO CAD do sprecyzowania rozwiązań technicznych określenia wybranych materiałów które będą użyte do wykonania przedmiotu i pozwolą na uruchomienie produkcji zgodnie z wybranym rozwiązaniem i stanowią podstawę do przygotowania prototypu w celu wyeliminowania błedów.
ETAP IV
Kiedy poznamy już wybrane rozwiązanie technicznno-materiałowe określone w projekcie możemy przystąpić do szczegółowej wyceny pozwalającej określić w miarę dokładny koszt całej realizacji zgodnie z założeniami projektu wstępnego. Trzba jednak liczyć się z sytuacją zmieniających się warunków na rynku walutowym które mogą wpłynąć na końcową cenę produktu.
ETAP V
Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie prototypu przed wdrożeniem formy przestrzennej do produkcji bez wzgledu czy jest to model mebla, systemu kierunkowego czy formy użytkowej. Daje nam możliwość przetestowania zastosowanych technologii i rozwiązań tak, aby produkt gotowy do produkcji i sprzedaży był zbliżony do ideału, pozwalał na długoletnie użytkowanie i spełniał wszystkie postawione nam zadania. Oszczędnościową formą prototypu może być wykonanie modelu w skali 1:10 jednak nie pozwala to na zachowanie wszystkich rozwiązań materiałowo-technicznych dzięki czemu może mieć tylko charakter ogólny, wizualny nie pozwalający na przetestowanie produktu w warunkach zbliżonych do użytkowych, może być zastąpiony przez animację projektów przestrzennych w 3D STUDIO jednak efekt tej animacji nigdy nie zastapi wykonania modelu.
ETAP VI
Wszystkie elementy, formy przestrzenne wykonywane są w oparciu o najlepsze dostępne na rynku technologie i z uwzględnianiem najnowszych trendów, pod tym kątem są projektowane pozwalając nadawać przedmiotom indywidualną formę. Dla uzyskania najlepszej jakości współpracujemy z wysoce wyspecjalizowanym przemysłem różnych branż pozwalającym wykonywać najtrudniejsze postawione przed nami wyzwania materiałowo-techniczne od koncepcji po projekt, wizualizacje, prototypy, wdrożenie i nadzór nad realizacją.